We współczesnym świecie opartym na ekologii silniki benzynowe i diesla mają się coraz gorzej. Kierowcy zafascynowani ochroną środowiska i obniżeniem kosztów eksploatacji aut coraz śmielej sięgają po alternatywne napędy, w tym te, które łączą energię elektryczną z silnikami spalinowymi. Hybryda a hybryda plug-in – co jest lepszym wyborem na co dzień? Poznaj odpowiedź na to pytanie!

Konieczność ładowania nadal jest jednym z czynników, które skutecznie odwodzą wielu z nas od przesiadki na „elektryka” – tymczasem dzisiaj już wcale nie jest dużym problemem, bo można to zrobić szybko, wygodnie i tanio. A gdzie naładować samochód elektryczny? Jak to zrobić w domu? I jak znaleźć stacje ładowania w Polsce? Podpowiadamy!

Właściciele aut elektrycznych przyczyniają się do ochrony środowiska, za co są nagradzani nie tylko poczuciem robienia czegoś dobrego dla świata, ale także licznymi korzyściami, m.in. podróżują taniej i omijają korki bus pasami. Zamierzasz do nich dołączyć? Wspaniale! Sprawdź, ile wynosi i jak uzyskać dofinansowanie samochodu elektrycznego (2022 r.).

Samochód elektryczny zasilamy w domu lub na stacji ładowania. Punkty ładowania wykorzystują prąd stały i zmienny różnej mocy, a samochody elektryczne produkowane są w wielu zakątkach świata – a to wszystko sprawia, że gniazdo do ładowania samochodu tworzy się w kilku różnych standardach, tak jak i kable oraz wtyczki. Pomówmy o szczegółach!

Choć dominującym typem napędu w naszych pojazdach pozostają silniki spalinowe o spalaniu wewnętrznym, zasilane benzyną lub olejem napędowym, coraz większą częścią rynku stają się samochody elektryczne. Mają wiele zalet i postrzegane się jako rozwiązanie problemu wyczerpywania się zasobów paliw kopalnych, emisji gazów cieplarnianych związanej z transportem, jak i smogu w miastach. I rzeczywiście tak jest, choć przed elektromobilnością stoi jeszcze szereg wyzwań, które sprawiają, że napęd elektryczny w obecnej postaci to jeszcze nie napęd przyszłości.

Zastanawiasz się, czy samochód elektryczny może sprawować się tak samo dobrze, a może nawet i lepiej niżeli auto z silnikiem spalinowym? Takie rozważania przeważnie wynikają z chęci zainwestowania w nowy typ pojazdu. Czy jednak będzie to inwestycja dobra? W jaki sposób korzysta się z samochodów elektrycznych i jak tak właściwie się nimi jeździ? Czy trzeba się do nich na nowo przyzwyczajać i miesiącami uczyć się ich obsługi, czy może jest to dość proste, a wręcz intuicyjne?

Zdarza się, że kupując profesjonalny zestaw głośników, niweczymy efekt poprzez źle dobrany kabel – brzmienie systemu w dużej mierze zależy od przewodzenia prądu. Tak samo ważną funkcję pełnią kable do ładowania samochodów elektrycznych. To od kabla zależy, czy w ogóle naładujemy auto i z jaką wydajnością. Jaki kabel do auta wybrać? Podpowiadamy!

Mały zasięg samochodu elektrycznego przez lata był sporym problemem, a choć dzisiaj już nim nie jest, to przekonanie o słabych osiągach zdążyło się zakorzenić. Sprawdzamy, jaki jest obecnie realny zasięg samochodów elektrycznych, czy różni się od deklarowanego i od czego w ogóle zależy. Myślisz o „elektryku”? Przeczytaj – rozwiewamy Twoje wątpliwości!

Pojazdy elektryczne to przyszłość mobilności. W świecie, w którym promuje się coraz więcej zrównoważonych alternatyw, które przyczyniają się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń, ten rodzaj transportu wciąż zyskuje na popularności. Jeśli szukasz samochodu, który jest przyjazny dla środowiska, atrakcyjny, wygodny i łatwy w prowadzeniu, samochód elektryczny jest idealnym wyborem.

Wokół nowych rozwiązań zawsze narastają mity lub uprzedzenia, które skutecznie odwodzą część społeczeństwa od pozytywnej zmiany w życiu. Nie inaczej jest w przypadku elektromobilności! A wbrew powszechnym opiniom ani czas, ani koszt ładowania „elektryka” nie są już problemem. Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego? Obliczamy!