Zarządzanie stacjami ładowania samochodów elektrycznych EVB

Stacje ładowania samochodów elektrycznych od EVB współpracują z aż kilkunastoma platformami do zarządzania usługą ładowania przeznaczonymi dla ogólnodostępnych punktów ładowania, np. z Nexity i Elocity. Zdalne zarządzanie stacją ładowania, szybkie i wygodne płatności oraz rozliczenia z partnerami, wyszukiwanie dostępnych punktów ładowania – te i wiele innych usług opracowano specjalnie dla dostawców usług ładowania i użytkowników aut elektrycznych. Przyłącz się!

Jakie funkcje mają systemy zarządzania stacjami ładowania?

Oprogramowanie sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych dostępne jest już w wielu różnych wersjach, a urządzenia od marki UVB są kompatybilne z kilkunastoma platformami – w tym z popularnymi Nexity, Elocity, Fortum, LMS i Has.to.be. Każda z nich umożliwia dostawcom usługi ładowania zdalne sterowanie stacją i szczegółowe monitorowanie stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz jest wyposażona w szereg funkcji dla użytkowników pojazdów elektrycznych.

  • Kontrola dostępu do stacji ładowania – z poziomu systemu zarządzania zapewniają Państwo bezpieczną eksploatację urządzenia, zapobiegając m.in. uruchomieniu ładowania przez osoby nieuprawnione i przeciążeniom sieci. To narzędzie niezbędne dla podmiotów odpowiedzialnych za obsługę techniczną stacji ładowania, które pozwala świadczyć usługi na najwyższym poziomie.
  • Obsługa stacji ładowania w chmurze – z poziomu jednego urządzenia i jednego systemu zarządzania, i w pełni online. Nie tylko monitorowanie pracy punktów ładowania, ale również zdalne sterowanie wszystkimi aspektami sieci ładowania oraz użyteczne zestawienia czy raporty usprawniające rozliczenia. A to wszystko możliwe m.in. dzięki protokołowi Open Charge Point Protocol!
  • Szybkie płatności na stacji ładowania – poza terminalem płatniczym, za pomocą aplikacji! Za usługę ładowania samochodów elektrycznych Państwa klienci mogą teraz już płacić również bezpośrednio z aplikacji na smartfonie – to ogromne ułatwienie, a przy tym duża oszczędność czasu, ale też możliwość organizowania atrakcyjnych promocji i programów lojalnościowych.
  • Wyszukiwanie punktów ładowania – aplikacje opracowane dla systemu zarządzania stacjami ładowania oferują wiele przydatnych funkcji również dla Państwa klientów. Będąc w drodze, użytkownicy samochodów elektrycznych mogą szybko znaleźć najbliższy z punktów ładowania pojazdów i w ten sposób trafić bezpośrednio do Państwa stacji. To skuteczna, darmowa forma reklamy!

Na jakie oprogramowanie stacji ładowania się zdecydować?

Oprogramowanie stacji ładującej samochody elektryczne należy dopasować przede wszystkim do swoich potrzeb, specyfiki działalności i systemu zarządzania biznesem – każda z kilkunastu platform oferuje wszystkie podstawowe funkcje (monitorowanie stacji i zarządzanie nią oraz szybkie płatności przez aplikację), a do tego kilka innych, już bardziej zaawansowanych. Dodatkowo w większości modeli stacji EVB można też nadać dostęp do swojego API innym producentom oprogramowania.

W firmie Stacjomat.pl pomożemy Państwu znaleźć to oprogramowanie sieci stacji ładowania, które spełni potrzeby, a jednocześnie pomoże rozwijać biznes. Od wyboru systemu, po wdrożenie i konfigurację – wszystkim się zajmiemy!

Warto również wiedzieć, że punkty ładowania samochodów elektrycznych marki EVB można doposażyć w szereg funkcjonalności, takich jak m.in.:

  • lokalizator GPS,
  • hotspot WiFi,
  • kamery bezpieczeństwa,
  • ekrany reklamowe (np. CityLight),
  • detektor zanieczyszczeń powietrza.

Jak wyposażyć stację ładowania w system zarządzania?

System zarządzania stacją ładowania pojazdów elektrycznych wdrożą dla Państwa specjaliści elektromobilności ze Stacjomat.pl! Działamy kompleksowo – czyli od doradztwa i wyceny projektu, przez prace remontowe, montaż stacji i wdrożenie systemu zarządzania, aż po konfigurację i przygotowanie urządzenia do „pracy”, a nawet po odbiór stacji przez Urząd Dozoru Technicznego.

Przeanalizujemy Państwa potrzeby i znajdziemy system zarządzania, który sprawdzi się najlepiej. Zapraszamy do kontaktu!

Używamy ciasteczek w celu świadczenia usług. Przeglądając nasz sklep internetowy, wyrażasz zgodę na stosowanie ciasteczek. Więcej informacji możesz uzyskać w naszej polityce prywatności.