Infrastruktura ładowania: budowa stacji ładowania samochodów elektrycznych

Przyłączenie się do świata elektromobilności z nami to czysta przyjemność, ale także wygoda, bezpieczeństwo oraz oszczędność czasu i pieniędzy! Przygotowaliśmy ofertę kompleksową, która obejmuje montaż stacji ładowania od przeprowadzenia audytu oraz przygotowania wstępnej analizy, przez kosztorysowanie i wykonanie projektu, po prace budowlane, montażowe i konfiguracyjne. Zapewniamy także wszystkie niezbędne elementy do zarządzania infrastrukturą stacji, pomoc w dopełnieniu procedur odbioru, wsparcie merytoryczne i techniczne oraz serwis.

Analiza i Audyt

Nasz zespół dokona wstępnej analizy kosztów oraz przeprowadzi techniczny audyt, dzięki któremu będziemy mogli zaproponować nie tylko odpowiednią stację ładowania samochodów elektrycznych ale również odpowiednie miejsce, w których ta stacja stanie. Łączenie wygody i funkcjonalności to priorytet naszych działań.

1

Lokalny techniczny audyt

2

Analiza kosztów

3

Dobór stacji ładowania

4

Raport

Krok 1. Wstępna analiza kosztów i audyt techniczny

Nasz zespół przygotowuje wstępną analizę kosztów oraz przeprowadza szczegółowy audyt techniczny. Na tej podstawie proponujemy konkretny model stacji ładowania, najlepiej dostosowany do warunków i potrzeb. Dzięki audytowi możemy również zaproponować odpowiednie miejsce na budowę stacji ładowania samochodów elektrycznych, a w tym aspekcie naszym priorytetem jest łączenie wygody i funkcjonalności. Z przeprowadzonych działań sporządzamy raport.

Krok 2. Kosztorysowanie budowy stacji ładowania samochodów elektrycznych

Zakup i montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych najczęściej wymaga też realizacji kilku prac dodatkowych w zakresie dostosowania istniejącej infrastruktury. Sama stacja ładowania musi też zostać odpowiednio, indywidualnie zaprojektowana. Zespół Stacjomat.pl przygotowuje dla Państwa szczegółowy i kompletny kosztorys. Zestawienie obejmuje najważniejsze koszty prac projektowych, budowlanych i montażowych, a także koszt zakupu i dostawy stacji oraz jej konfiguracji.

W kosztorysie uwzględniamy:

  • projekt stacji ładowania samochodów elektrycznych,
  • zakup oraz dostawę stacji na miejsce montażu,
  • prace budowlane poprzedzające montaż stacji,
  • montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych,
  • konfigurację stacji ładowania i przygotowanie do użytku,
  • inne koszty wynikające z budowy infrastruktury i użytkowania stacji.

Krok 3. Projekt stacji ładowania samochodów elektrycznych

Zespół Stacjomat.pl przygotowuje dla Państwa profesjonalny projekt zasilania oraz instalacji elektrycznych dla stacji ładowania samochodów. Opracowujemy projekty adaptacyjne infrastruktury do warunków istniejących w miejscu, w którym stacja ma zostać zamontowana. Nasz zespół to doświadczeni specjaliści posiadający stosowne uprawnienia i rozległą wiedzę w zakresie montażu stacji ładowania aut elektrycznych – nie boją się wyzwań i sprostają nawet najtrudniejszym zadaniom! Wszystkie czynności techniczno-prawne, których wymaga realizacja, leżą po naszej stronie.

Krok 4. Prace budowlane i montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych

Kompletny montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz wszelkie prace budowlane, remontowe i adaptacyjne, które muszą go poprzedzić, wykonują nasi specjaliści Stacjomat.pl albo fachowcy z autoryzowanych serwisów z całej Polski. Eksperci bezwzględnie stosują się do wszystkich norm bezpieczeństwa, a pracują starannie i sprawnie. Gdy montaż „ładowarki” do samochodów elektrycznych dobiegnie już końca, urządzenie uruchamiamy oraz konfigurujemy. Zespół Stacjomat.pl z przyjemnością przeszkoli także z obsługi stacji (to proste i intuicyjne!).

Krok 5. Zarządzanie infrastrukturą stacji ładowania samochodów elektrycznych

Zgodnie z ustawą o elektromobilności wszystkie osoby zainteresowane posiadaniem ogólnodostępnej stacji ładowania samochodów elektrycznych są zobowiązane do jej doposażenia w usługi operatorskie. W Stacjomat.pl oferujemy specjalne platformy operatorskie do kompleksowego zarządzania stacją z systemem rozliczeń – w ten sposób korzystanie ze stacji jest maksymalnie proste i wygodne.

Zarządzać stacją ładowania samochodów elektrycznych można na kilka sposobów, m.in. poprzez przeznaczone dla stacji aplikacje mobilne, stronę internetową lub system kart RFID. Wszystkie te rozwiązania są popularne wśród właścicieli firm, obiektów usługowych, zarządców osiedli mieszkaniowych oraz wśród klientów indywidualnych.

Krok 6. Procedura odbioru stacji ładowania samochodów elektrycznych

Wszystkie ogólnodostępne, publiczne stacje ładowania samochodów elektrycznych są objęte obowiązkiem zgłoszenia do odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego. Tylko w ten sposób stacja ładowania może zostać dopuszczona do użytku, a jej właściciel – świadczyć usługi ładowania pojazdów elektrycznych. W firmie Stacjomat.pl, jeśli tylko będą Państwo tego potrzebować, przygotujemy niezbędną dokumentację, a także przeprowadzimy wymagane pomiary elektryczne.

Z przyjemnością będziemy również Państwu towarzyszyć podczas odbioru stacji ładowania przez inspektora Urzędu Dozoru Technicznego. Cała procedura przebiegnie pomyślnie i stację ładowania samochodów elektrycznych będzie można już uruchomić!

Dlaczego firma Stacjomat.pl?

Zespół firmy Stacjomat.pl to specjaliści sektora elektromobilności!

Od kilku lat zajmujemy się sprzedażą stacji ładowania samochodów elektrycznych, a także wszystkimi usługami związanymi z ich budową i montażem. W tym czasie naszą firmę „opuściło” łącznie kilkaset urządzeń – zarówno ogólnodostępnych stacji ładowania, jak i stacji do użytku prywatnego. Na co dzień aktywnie wspieramy w Polsce rozwój infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych, ułatwiając „codzienność” kierowcom, którzy angażują się w ochronę środowiska naturalnego poprzez korzystanie z pojazdów elektrycznych.

Prowadzimy także szkolenia wprowadzające w elektromobilność działy handlowe.

Jesteśmy Strategicznym Dystrybutorem polskiego producenta stacji ładowania aut elektrycznych PRE Edward Biel. To jedne z najwydajniejszych i najwygodniejszych urządzeń dostępnych na polskim rynku. Każdy proponowany element infrastruktury ładowania spełnia kryteria w sprawie wymagań technicznych oraz bezpieczeństwa.

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych w ofercie Stacjomat.pl

Modele stacji ładowania samochodów elektrycznych w naszej ofercie Stacjomat.pl to propozycje zarówno dla osób prywatnych (stacje domowe), jak i też dla przestrzeni publicznej (gminy, osiedla wielorodzinne, galerie, hotele, restauracje) oraz dla inwestorów planujących udostępniać odpłatnie usługi ładowania samochodów. Przyszły operator stacji ładowania może liczyć na naszą pomoc we wdrożeniu wszystkich niezbędnych funkcjonalności.

Oferujemy stacje ładowania samochodów wolnostojące – rozbudowane, z systemem zarządzania i płatności, z billboardem reklamowym – i wiszące, typu wallbox (idealne do garaży budynków wielorodzinnych i domów prywatnych). Każdy punkt ładowania ma jakieś szczególne wyróżniki, wygodne funkcje i oczywiście konkretną moc.

W naszej ofercie znajdują się przede wszystkim dwa typy stacji ładowania.

  • Stacja ładowania AC, czyli „wolna” ładowarka prądu przemiennego o mocy ładowania od 3,7 kW do 43 kW, idealne rozwiązanie jako przydomowy punkt ładowania i ogólnodostępna stacja dla hoteli i restauracji, galerii handlowych, osiedli mieszkaniowych, urzędów gmin i miast (wszystkich tych miejsce, gdzie czas ładowania samochodu elektrycznego nie jest kwestią priorytetową).

  • Stacja ładowania DC, czyli ładująca prądem stałym o mocy ładowania od 15 kW do nawet 150 kW. Nazywane są szybkimi stacjami ładowania, bo skracają czas potrzebny na ładowanie samochodów nawet do 30 minut! To propozycje dla np. stacji benzynowych i parkingów w pobliżu autostrad i dróg szybkiego ruchu, gdzie jak najkrótszy czas naładowania samochodu jest bardzo ważny.

Zapraszamy do kontaktu – porozmawiajmy o szczegółach!

Używamy ciasteczek w celu świadczenia usług. Przeglądając nasz sklep internetowy, wyrażasz zgodę na stosowanie ciasteczek. Więcej informacji możesz uzyskać w naszej polityce prywatności.