Stacje ładowania samochodów elektrycznych

Stacje ładowania AC

Stacje ładowania AC to stacje ładujące samochody elektryczne prądem przemiennym.

Tego rodzaju stacja ładowania samochodów elektrycznych doskonale sprawdza się w domu – jako prywatna „ładowarka”. Z prądu przemiennego z powodzeniem korzystają również publiczne, ogólnodostępne punkty ładowania pojazdów elektrycznych zlokalizowane w miejscach, w których krótki czas ładowania nie jest priorytetem kierowców, np. na osiedlach mieszkaniowych, w przestrzeni publicznej – na terenie gmin i miast, przy galeriach handlowych, hotelach czy restauracjach.

Stacje ładowania AC wykorzystują moc ładowania od 3,7 kW do aż 43 kW, co pozwala na naładowanie samochodu elektrycznego do pełna w kilka godzin.

Jakie zalety mają stacje ładowania AC?

 • Łatwy montaż, który nie wymaga generalnego remontu infrastruktury elektrycznej, przebiega szybko i sprawnie
 • Niewielkie rozmiary, czyli możliwość wkomponowania stacji ładowania w przestrzeń, np. dopasowanie do elewacji budynku.
 • Atrakcyjna cena, dzięki której koszt inwestycji zwraca się błyskawicznie.

Atrakcyjna cena, dzięki której koszt inwestycji zwraca się błyskawicznie.

 • Łatwy montaż, który nie wymaga generalnego remontu infrastruktury elektrycznej, przebiega szybko i sprawnie.
 • Niewielkie rozmiary, czyli możliwość wkomponowania stacji ładowania w przestrzeń, np. dopasowanie do elewacji budynku.
 • Atrakcyjna cena, dzięki której koszt inwestycji zwraca się błyskawicznie.

Jak montuje się stację ładowania AC?

Całość prac powierzają Państwo w ręce specjalistów firmy Stacjomat.pl – od audytu i wyceny, przez projekt i dostosowanie infrastruktury, po remont, montaż i konfigurację stacji. Wdrażamy system zarządzania stacją i przygotowujemy punkt do odbioru przez UDT (w przypadku stacji publicznej). Szybko, sprawnie i bezpiecznie!

Stacje ładowania AC można wyposażyć w:

 • wtyczkę z wtykiem AC typ-2 lub typ-1,
 • gniazdo AC typ-2,
 • spiralny lub prosty przewód ładowania do 4,8 m,
 • dotykowy kolorowy ekran,
 • kartę RFID,
 • terminal płatniczy,
 • zdalny system operatorski w standardzie komunikacji OCPP 1.6 J.,
 • dostęp do swojego API dla innych operatorów i producentów oprogramowania.

EVB E-Wall AC

Stacja ładowania EVB E-Wall to rozwiązanie wykorzystujące moc ładowania od 3,7 do 22 kW z sieci jedno- i trójfazowej, które pod uwagę wziąć powinni inwestorzy na etapie budowy domów jednorodzinnych i wielorodzinnych. Tę stację montujemy w ścianie, dzięki czemu zachowujemy estetyczny wygląd elewacji budynku i ułatwiamy jej użytkowanie. Wykończona szkłem hartowanym stacja ładowania samochodów prezentuje się minimalistycznie, prosto i elegancko.

EVB WALLBOX NANO AC

Stacja EVB Wallbox Nano AC to najmniejsza stacja prądu przemiennego w ofercie tego producenta, która wykorzystuje moc aż do 22 kW/3F. To też jedno z rozwiązań specjalnie przygotowanych dla prywatnych zastosowań (domów), indywidualnych użytkowników samochodów elektrycznych i wspólnot mieszkaniowych, ponieważ ma możliwość bilansowania mocy w całym budynku – przeznaczamy maksymalną moc do ładowania w chwili, gdy zapotrzebowanie na energię maleje.

EVB Wallbox 1M AC

Stacja EVB Wallbox 1M AC to wisząca ładowarka AC z jednym punktem ładowania o mocy prądu przemiennego do 22 kW. Sprawdza się jako stacja ładowania w domu – dla użytkowników prywatnych, ale również jako ogólnodostępne punkty ładowania w przestrzeni publicznej (np. na parkingach). Jej nieduży rozmiar umożliwia montaż w dowolnym miejscu na ścianie albo na specjalnym podeście. A dołączając do niego zestaw kół, stworzymy mobilną stację ładowania samochodów elektrycznych.

EVB Wallbox 1M PRO AC

EVB Wallbox 1M Pro AC o mocy do 22 kW to kompaktowa wersja stacji Wallbox 1M. Sprzęt wieszamy na ścianie, np. w garażu domowym, albo instalujemy na specjalnie do tego przystosowanym podeście, który (poprzez zamontowanie kół) uczyni ze stacji Wallbox 1 M PRO mobilną, podróżną ładowarkę samochodu elektrycznego. To rozwiązanie idealne do użytku prywatnego, które ułatwia postawienie pierwszych pewnych kroków w świecie elektromobilności, i bardzo opłacalna inwestycja!

EVB Wallbox 2M AC

Stacja EVB Wallbox 2M AC wykorzystuje prąd przemienny o mocy do 22 kW i jest wyposażona już w dwa punkty ładowania, co umożliwia ładowanie dwóch samochodów elektrycznych jednocześnie. Każdy punkt ładowania jest również konfigurowalny i można go dostosować do potrzeb. Ten model ładowarki AC montuje się na ścianie – w dowolnym miejscu, także wewnątrz budynku – lub na podeście, a wykorzystuje też jako ogólnodostępne punkty ładowania pojazdów elektrycznych.

EVB Wallbox 2M PRO AC

Niewielkie, kompaktowe wymiary modelu EVB Wallbox 2M PRO AC sprawiają, że ta stacja znajduje zastosowanie nawet w najmniejszych pomieszczeniach garażowych. Mimo niedużych gabarytów stacja ma dwa przewody do ładowania, które dowolnie konfiguruje się pod względem mocy i rodzaju ładowania, spełniając potrzeby najbardziej wymagających użytkowników i ułatwiając codzienne czynności w świecie elektromobilności. I do użytku prywatnego, i dla przestrzeni publicznej!

EVB 2M Slim AC

Stacja ładowania prądem przemiennym o mocy do 22 kW 2M Slim AC marki EVB to dwustanowiskowa ładowarka wolnostojąca. Do jej niewątpliwych atutów należą małe wymiary, dzięki czemu ładowarkę bez problemu wkomponujemy w przestrzeń zarówno w zabudowie jednorodzinnej, jak i ścisłym centrum miasta. Tę wydajną, a przy tym estetyczną i odporną na czynniki zewnętrzne stację można także doposażyć w kolorowy ekran dotykowy, który ułatwi i przyspieszy jej obsługę.

EVB 2M AC

Stacja ładowania AC EVB 2M to uniwersalna ładowarka przeznaczona zarówno do użytku prywatnego, jak i do specjalnie przygotowanych do jej montażu miejsc. W celu zapewnienia najwyższej wytrzymałości ten model instaluje się na zbrojonym, betonowym fundamencie. Wykorzystuje moc ładowania nawet do 44 kW – zbliżając już tym samym swoją wydajność do urządzeń ładujących prądem stałym. Wyposażona jest w jeden lub dwa punkty ładowania pojazdów elektrycznych.

EVB Advert AC

Stacje ładowania typu EVB Advert AC z racji swojej budowy przeznaczone są głównie dla przestrzeni publicznej. Ich charakterystyczną cechą są zamontowane z obu stron outdoorowe ekrany reklamowe o wielkości nawet do 60 cali, dzięki którym stacja ładowania pojazdów sama w sobie staje się wolnostojącym nośnikiem reklamowym. Nawet do czterech punktów ładowania o mocy do 22 kW czy możliwość korzystania z WiFi to elementy zwiększające atrakcyjność stacji w oczach kierowców.

Używamy ciasteczek w celu świadczenia usług. Przeglądając nasz sklep internetowy, wyrażasz zgodę na stosowanie ciasteczek. Więcej informacji możesz uzyskać w naszej polityce prywatności.