Stacje ładowania rowerów elektrycznych i urządzeń multimedialnych

Każde miejsce na świecie jest na swój sposób wyjątkowe – posiada walory, które wyróżniają je na tle innych miast. Pomimo wyzwań nowoczesne metropolie w swoich długofalowych działaniach stawiają na rozwój, otwartość, innowacje oraz ekologię. Ekomobilność ma poprawić standard życia w mieście, odkorkować przepełnione ulice oraz wpłynąć na poprawę jakości życia. Stąd też w naszej ofercie pojawiają się m.in. stacje ładowania rowerów elektrycznych oraz sprzętu multimedialnego, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom użytkowników tychże urządzeń.

Dostępne modele INBOX:

EVB INBOX Stacja ładowania hulajnóg i rowerów elektrycznych bicycle

Mała, kompaktowa stacja w kształcie słupka umożliwia ładowanie baterii roweru elektrycznego, hulajnogi czy skutera – nawet do 8 urządzeń w tym samym czasie. Ładuje z mocą do 11 kW i prądem zmiennym AC. Polecamy ją wszędzie tam, gdzie wymagana (ale też wystarczająca) jest niewielka moc ładowania, a czas nie jest kwestią priorytetową. Słupek możemy pomalować i obrandować w dowolny sposób – to idealne miejsce na reklamę!

EVB INBOX M Stacja ładowania multimediów bicycle

Tę stację, w formie małego i kompaktowego słupka, wykorzystuje się do ładowania różnego typu urządzeń multimedialnych (smartfonów, tabletów). Sprzęt ładować można indukcyjnie albo przez standardowe porty USB – szybko, wygodnie i bezpiecznie. Tego rodzaju stacja do ładowania urządzeń może stać się atrakcyjnym nośnikiem marketingowym: oferujemy oklejenie słupka grafiką reklamową i dowolne obrandowanie. Sprawdza się w pomieszczeniach i na zewnątrz.

EVB INBOX H hybrydowa stacja ładowania bicycle

Stacja ładowania rowerów elektrycznych, hulajnóg, skuterów – słupek INBOX H – to urządzenie, które łączy w sobie funkcjonalność słupków Inbox oraz Inbox M. Stacja zaspokaja jednocześnie potrzeby użytkowników małej elektromobilności oraz urządzeń multimedialnych. Posiada trzy punkty umożliwiające ładowanie baterii rowerowej, hulajnogi bądź skutera oraz smartfona czy tabletu. Wykorzystuje ładowanie indukcyjne i porty USB, ładuje z mocą do 11 kW.

Dla kogo przeznaczona jest stacja ładujące rowery elektryczne?

Stacja ładowania rowerów elektrycznych, skuterów i hulajnóg jest przede wszystkim rozwiązaniem dla miast i metropolii: małe, kompaktowe słupki ładujące mogą zostać rozlokowane jako pojedyncze urządzenia w przestrzeni miejskiej, ale także zostać zebrane w punkty, z których korzystać może wielu użytkowników jednocześnie (np. przy dworcach, węzłach przesiadkowych). Poza władzami miast i gmin stacje ładujące rowery czy skutery elektryczne są przeznaczone dla m.in.:

  • osiedli mieszkaniowych,
  • właścicieli domów jednorodzinnych,
  • szkół i uczelni (także kampusów),
  • hoteli, ośrodków wypoczynkowych i sanatoryjnych,
  • dużych firm i zakładów (np. parków przemysłowych).

Stacje ładujące rowery elektryczne są również polecane firmom udostępniającym pojazdy w systemie sharingowym – w tym wypadku stacje pełnią także od razu funkcję wypożyczalni.

Jak przebiega ładowanie roweru elektrycznego na stacji?

Ładowanie baterii roweru elektrycznego, ale też hulajnogi czy skutera, różni się nieco w zależności od konkretnego modelu pojazdu. Standardowo można jednak przyjąć, że wpinamy ładowarkę roweru czy hulajnogi do gniazda stacji ładującej i czekamy. Stacje ładowania rowerów elektrycznych marki EVB ładują pojazd z mocą 11 kV, prądem zmiennym AC – ładowanie baterii rowerowej do pełna może zająć do kilku godzin, ale „podładowanie” trwa znacznie krócej.

Dodatkowo niektóre stacje ładowania rowerów elektrycznych EVB umożliwiają także ładowanie urządzeń multimedialnych (tabletu, smartfona), można zatem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i po upływie kilku chwil odjechać z energią potrzebną na cały dzień pracy, nauki czy odpoczynku!

Jak przebiega montaż stacji ładowania rowerów? Jak się nią zarządza?

Stacja ładowania hulajnóg, rowerów i skuterów elektrycznych nie wymaga złożonych prac montażowych, choć czasem może też zajść konieczność przystosowania obecnej infrastruktury, wykonania kilku prac remontowo-budowlanych. Standardowo stacje ładowania rowerów elektrycznych podłącza się do sieci, ale w przypadku dużych instalacji można zdecydować się na panele fotowoltaiczne, które wyprodukują energię do ładowania pojazdów i urządzeń.

Z firmą Stacjomat.pl zamontują Państwo pojedynczy słupek lub też kilka urządzeń w jedną stację ładowania. Proponujemy usługę kompleksową, instalujemy stacje na terenie całej Polski. Co wchodzi w skład naszej oferty?

  • Audyt techniczny i kosztorysowanie. Sprawdzamy stan techniczny oraz możliwości obecnej infrastruktury elektrycznej, wybieramy optymalny sprzęt i miejsce montażu oraz wyliczamy całościowy koszt inwestycji (urządzeń i ich montażu oraz prac adaptacyjnych czy remontowych).
  • Montaż i uruchomienie stacji ładowania. Wszystkie prace remontowe i budowlane wykonują nasi pracownicy. Następnie montujemy stację ładującą różne jednoślady elektryczne i przygotowujemy ją do pracy. Sprawdzamy też poprawność działania, wydajność, bezpieczeństwo – wszystko, co potrzebne!
  • Konfiguracja i systemy zarządzania. Część stacji, np. przeznaczonych dla firm wypożyczających urządzenia transportu osobistego, może również zostać wyposażona w systemy operacyjne czy aplikacje. Takie rozwiązania wybieramy na początku naszej współpracy i wdrażamy na podstawie uzgodnień.

Stacjomat.pl – aktywny uczestnik rozwoju elektromobilności w Polsce

Firma Stacjomat.pl jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Elektromobilności oraz Strategicznym Dystrybutorem PRE Edward Biel polskiego producenta stacji ładowania samochodów i jednośladów elektrycznych („ładowarek” samochodowych i rowerowych). Wspieramy rozwój elektromobilności, dostarczając nowoczesny sprzęt, np. zupełnie nowy element infrastruktury elektromobilnej, czyli „superszybkie” stacje ładowania pojazdów DC, które skracają czas ładowania samochodów do zaledwie 30 minut!

Współpracujemy zarówno z osobami prywatnymi (instalujemy stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz pojazdów lekkiej, osobistej elektromobilności: rowerów, skuterów, w przestrzeni domowej), jak i z urzędami miast czy gmin. Świadczymy usługi firmom dostarczającym rowery elektryczne (np. w systemach sharingowych), pomagamy centrom handlowym, hotelom czy restauracjom – wszystkim podmiotom instalującym stacje ładujące elektryczne urządzenia transportu osobistego w Polsce.

W naszej ofercie znajdą Państwo m.in.:

Doradzamy, kosztorysujemy, projektujemy, remontujemy, budujemy, dostarczamy urządzenia, montujemy je, konfigurujemy, uczestniczymy w procedurach odbioru – z firmą Stacjomat.pl zainstalują Państwo stację ładowania kompleksowo, sprawnie i bezpiecznie. Zapraszamy do kontaktu – porozmawiajmy o Państwa pomysłach, potrzebach i oczekiwaniach!

Używamy ciasteczek w celu świadczenia usług. Przeglądając nasz sklep internetowy, wyrażasz zgodę na stosowanie ciasteczek. Więcej informacji możesz uzyskać w naszej polityce prywatności.