Stacje ładowania – ładowarki do samochodów elektrycznych

Jako Strategiczny Dystrybutor polskiego producenta PRE Edward Biel oferujemy duży i różnorodny wybór stacji ładowania pojazdów, nazywanych też „ładowarkami” – dostarczamy zarówno rozwiązania ogólnodostępne czy komercyjne (dla przestrzeni publicznych, stacji benzynowych, hoteli, restauracji, centrów handlowych itp.), jak i prywatne, domowe ładowarki do samochodów elektrycznych. Od projektu stacji, po montaż i uruchomienie – działamy kompleksowo, sprawnie i rzetelnie!

Ładowarki do samochodów elektrycznych w przestrzeni publicznej

Rozwiązań do ładowania samochodu elektrycznego w przestrzeniach publicznych jest wiele – i to w zależności od warunków technicznych, potrzeb i oczekiwań inwestora dobieramy optymalne urządzenie.

Publiczna, ogólnodostępna ładowarka samochodów elektrycznych, zlokalizowana na osiedlu mieszkaniowym czy w przestrzeni miejskiej lub będąca wyposażeniem hotelu, restauracji, centrum handlowego, zwykle wykorzystuje prąd AC i pozwala naładować pojazd w kilka godzin. Oferujemy także „superszybkie” stacje ładowania prądem DC, które świetnie się sprawdzają m.in. przy autostradach. Oba rodzaje ładowarki do aut elektrycznych są wyposażane w systemy operatorskie i aplikacje.

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych AC

Stacja (ładowarka) do samochodu elektrycznego AC wykorzystuje prąd zmienny, a jej moc to od 3,7 kW do nawet 43 kW. Produkowana jest w dwóch wariantach – wiszącym, typu wallbox (montowanym na ścianie), i wolnostojącym. Sprawdza się w takich miejscach, w których krótki czas ładowania pojazdu elektrycznego nie jest kwestią priorytetową . Stację AC polecamy m.in.:

Stacje ładowania samochodów elektrycznych

Stacje ładowania AC

Stacja (ładowarka) do samochodu elektrycznego AC wykorzystuje prąd zmienny, a jej moc to od 3,7 kW do nawet 43 kW. Produkowana jest w dwóch wariantach – wiszącym, typu wallbox (montowanym na ścianie), i wolnostojącym. Sprawdza się w takich miejscach, w których krótki czas ładowania pojazdu elektrycznego nie jest kwestią priorytetową. Stację AC polecamy m.in.:

 • urzędom miast i gmin,
 • osiedlom mieszkaniowym,
 • centrom handlowym,
 • hotelom i restauracjom,
 • właścicielom domów jednorodzinnych.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych AC mają wiele atutów, a są nimi m.in. atrakcyjna cena, nieduży rozmiar, nieskomplikowany montaż, możliwość  estetycznego wkomponowania urządzenia w przestrzeń. Dodatkowo stacje można doposażyć w m.in.: dotykowy ekran, kartę RFID i zdalny system operatorski. Część rozwiązań umożliwia obsługę kilku pojazdów jednocześnie, a każdy z punktów można konfigurować pod względem np. mocy ładowania samochodów elektrycznych.

Przeznaczone dla przestrzeni publicznej stacje stają się nośnikami reklamowymi – w niektórych urządzeniach po obu stronach montowane są nawet 60-calowe ekrany, a samą obudowę urządzeń przygotowujemy w dowolnym kolorze i brandujemy.

Stacje ładowania DC

Nie bez powodu stacje ładowania prądem DC są znane jako „szybkie ładowarki” do samochodów elektrycznych – pracują z mocą do 150 kW, a to pozwala skrócić czas ładowania pojazdu nawet do mniej niż 30 minut! To rozwiązania dla kierowców, którzy są w drodze, dostępne np. na stacjach benzynowych, parkingach i MOP-ach w pobliżu autostrad i dróg szybkiego ruchu.

Urządzenia marki EVB, dostosowane do pracy z prądem stałym DC, są wyposażane w dwa albo trzy punkty ładowania z opcją konfiguracji, ekrany reklamowe CityLight, aplikację, kartę RFID czy zdalny system operatorski Aurora OS. Są to stacje typu wallbox oraz ładowarki wolnostojące. Zapewniają błyskawiczne ładowanie samochodu elektrycznego i umożliwiające wygodne, zdalne zarządzanie systemem.

Zarządzanie ładowarką samochodów elektrycznych, obsługa stacji ładowania

Stacje ładowania, ładowarki pojazdów elektrycznych marki EVB współpracują łącznie z kilkunastoma platformami do zarządzania usługami, opracowanymi specjalnie dla ogólnodostępnych punktów. Płatność za usługę ładowania realizuje się m.in. za pośrednictwem aplikacji lub terminala – szybko i wygodnie. Aplikacje takie jak Nexity i Eloxity umożliwiają także monitorowanie działania stacji i wyszukiwanie innych aktywnych w pobliżu urządzeń.

Zaletą stacji marki EVB jest też możliwość rozbudowy ich funkcji względem potrzeb i oczekiwań. To m.in.:

 • możliwość obsługi stacji w „chmurze”,
 • moduł rozliczeń z partnerami biznesowymi,
 • podświetlane banery reklamowe CityLight,
 • lokalizatory GPS, hotspoty Wi-Fi,
 • detektory zanieczyszczeń powietrza,
 • szerokokątne kamery bezpieczeństwa.

Ładowarki samochodów elektrycznych w przestrzeni domowej

Choć istnieje możliwość ładowania samochodów elektrycznych w domu „z gniazdka”, to cały proces trwa bardzo długo, nawet ponad 20 godzin. Domowa ładowarka do samochodów elektrycznych pozwala skrócić ładowanie do kilku godzin, a nie zajmuje dużo miejsca, nie wymaga skomplikowanych „przeróbek” infrastruktury i jest inwestycją, która bardzo szybko się zwraca. Domowa stacja ładowania pojazdów idealnie wpisuje się w aranżację przestrzeni, pozwalając zachować estetyczny wygląd budynku. Ładowanie pojazdu w domu jest bezpieczne i wygodne!

Domowa stacja ładująca samochody elektryczne wykorzystuje prąd zmienny AC i ma różną moc ładowania, do nawet 22 kW. Może być zarówno wisząca, naścienna (typu wallbox), jak i wolnostojąca. Dodatkowo dostępne są także urządzenia, które można doposażyć w koła i zamienić w mobilne stacje, aby proces ładowania możliwy był do przeprowadzenia także w długiej podróży!

Smart Home Charge – zarządzanie energią stacji ładowania i budynku

Specjalnie dla domowych, prywatnych ładowarek opracowano system Smart Home Charge – moduł, który zapobiega przeciążeniu przyłącza energetycznego, dostępny dla części modeli domowych stacji EVB. Płynnie zarządza mocą zarówno stacji, jak i całego obiektu. W praktyce działa to tak, że gdy pobór energii elektrycznej w obiekcie się zwiększa, moduł ogranicza moc kierowaną do ładowania samochodu. I na odwrót – jeżeli w obiekcie zużycie energii spada, ładowanie samochodu elektrycznego przebiega szybciej, bo system kieruje do ładowarki większą moc. Punkt ładowania, samochód elektryczny i obiekt „współpracują” ze sobą. 

Moduł Smart Home Charge instaluje się w wybranym miejscu instalacji elektrycznej, dla konkretnego obszaru lub całego obiektu. Można go również połączyć z kilkoma stacjami ładowania, co sprawdza się w budynkach wielorodzinnych.

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych – od projektu po montaż!

Współpracując ze Stacjomat.pl, mogą Państwo liczyć na kompleksową usługę, która obejmie nie tylko dostarczenie urządzenia i montaż, ale o wiele więcej. Tak naprawdę wszystkie prace związane z budową stacji ładowania pojazdów zlecają Państwo jednej firmie, oszczędzając czas i pieniądze. Cała usługa składa się z kilku kroków.

 1. Audyt techniczny. Organizujemy audyt techniczny istniejącej infrastruktury i szacujemy wstępnie koszt inwestycji. Przygotowujemy raport, a na podstawie pomiarów wybieramy optymalną ładowarkę do samochodów elektrycznych i miejsce montażu, aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo i wygodę.
 2. Przygotowanie kosztorysu. Montaż ładowarki do samochodów zazwyczaj pociąga konieczność przebudowy istniejącej sieci, czyli przeprowadzenia kilku prac remontowo-budowlanych. Do kosztu urządzenia, jego dostawy i montażu doliczamy koszt materiałów, prac budowlanych i uruchomienia stacji.
 3. Projekt stacji ładowania. Specjaliści Stacjomat.pl projektują zasilanie oraz instalacje, których potrzebuje ładowarka samochodu elektrycznego. Wszystkie czynności techniczno-prawne organizujemy po naszej stronie. Nasi fachowcy mają stosowne uprawnienia i duże doświadczenie w branży elektromobilności.
 4. Montaż ładowarki. Wykonujemy niezbędne prace remontowo-budowlane, montujemy, uruchamiamy i konfigurujemy urządzenie. Jeżeli montowane są ogólnodostępne ładowarki pojazdów elektrycznych, wdrażamy także platformę operatorską do zarządzania urządzeniami i rozliczania płatności.
 5. Procedura odbioru UDT. Każdą ogólnodostępną ładowarkę samochodów elektrycznych zatwierdzić musi inspektor UDT. Na Państwa prośbę pomożemy przygotować się do procedury: opracujemy dokumenty oraz przeprowadzimy pomiary, będziemy także towarzyszyć podczas odbioru stacji.

W trakcie przeszło 300 instalacji stacji ładowania aut elektrycznych zdobyliśmy dużą wiedzę i doświadczenie, stając się ekspertami od elektromobilności. Zapraszamy do kontaktu – porozmawiajmy o szczegółach i możliwościach!

Używamy ciasteczek w celu świadczenia usług. Przeglądając nasz sklep internetowy, wyrażasz zgodę na stosowanie ciasteczek. Więcej informacji możesz uzyskać w naszej polityce prywatności.