Mapa stacji ładowania samochodów elektrycznych


Ładowarki samochodowe – mapa stacji ładowania w Polsce i za granicą

Mapa stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce i za granicą to narzędzie opracowane zarówno dla kierowców, jak i dla inwestorów, którzy chcą przyczynić się do rozwoju elektromobilności! Jak to działa?

Jak działa mapa stacji ładowania samochodów elektrycznych?

Na mapie ładowarek znajdą Państwo kolorowe oznaczenia – to dostępne teraz punkty ładowania. Po kliknięciu w znaczek („pinezkę”) pojawi się okienko z najważniejszymi informacjami o danej stacji ładowania.

Mogą Państwo sprawdzić np. nazwę stacji, adres, wskazówki do dojazdu oraz rodzaj sieci energetycznej (m.in. typ przyłączy), podstawową „instrukcję” obsługi danej stacji, a także link do strony operatora, na której podany jest zwykle cennik i inne precyzyjne informacje o tym konkretnym punkcie.

  • Zielone punkty ładowania. Mapa ładowarek samochodowych uwzględnia kilka typów stacji. A kolorem zielonym oznaczono ogólnodostępne, publiczne punkty ładowania samochodów elektrycznych w Polsce i za granicą, czyli te zainstalowane przez organy państwowe lub też prywatne organizacje, ale dla każdego kierowcy dostępne. Tego rodzaju stacje EV zwykle wykorzystują prąd przemienny AC i ładują samochód do kilku godzin. Spotkamy je w przestrzeni miejskiej, przy hotelach, restauracjach, galeriach handlowych itp.
  • Pomarańczowe punkty ładowania. Oznaczony pomarańczowym kolorem punkt ładowania samochodów elektrycznych to superszybka stacja, która wykorzystuje do ładowania prąd stały DC o dużej mocy. Na takiej stacji auto naładujemy najszybciej – nawet w niespełna 20-30 minut. Takie superszybkie   punkty ładowania samochodów elektrycznych w Polsce są z reguły dostępne w pobliżu autostrad, dróg szybkiego ruchu i węzłów komunikacyjnych.
  • Szare punkty ładowania. Mapa ładowarek wskazuje również takie punkty ładowania samochodów elektrycznych w Polsce i za granicą, które aktualnie są wyłączone z użycia (np. w naprawie) lub zajęte. Dzięki możliwości wpisania w okno mapy precyzyjnego adresu można natomiast w kilka chwil znaleźć punkt najbliższy naszej obecnej lokalizacji, a w informacjach często pojawiają się też numery telefonu i adres strony i można z danym punktem się skontaktować.

Jak znaleźć aktywne w pobliżu ładowarki samochodowe?

Mapa ładowarek dostępna na stronie Stacjomat.pl pokazuje obecnie działające stacje ładowania samochodów elektrycznych w Polsce i poza jej granicami, w szczególności uwzględniając całą Europę. Aby namierzyć kilka najbliższych stacji ładowania, mogą Państwo nawigować bezpośrednio na mapie ładowarek lub wpisać w okno wyszukiwarki nazwę stacji ładowania, jej adres bądź aktualną lokalizację (np. miejscowość).

Po otwarciu okienka danej stacji można również przejść do serwisu PlugShare, aby sprawdzić dodatkowe informacje o punkcie ładowania czy opinie użytkowników, ale także inne aktywne w pobliżu stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Dzięki takim rozwiązaniom jak mapa stacji ładowania samochodów elektrycznych i możliwości dodawania informacji czy recenzji elektromobilność w Polsce już nabiera tempa! Zachęcamy do aktywnego korzystania z narzędzia i przekazywania swoich opinii, a także do inwestowania w stacje ładowania samochodów elektrycznych – czy do użytku prywatnego, czy komercyjnego – w czym specjaliści Stacjomat.pl z radością Państwu pomogą!

Gdzie naładować samochód elektryczny?

Jak pokazuje udostępniana przez nas mapa ładowania samochodów elektrycznych, w Polsce i Europie publicznych ładowarek jest coraz więcej. Infrastruktura intensywnie się rozwija i wątpliwości dotyczące pojemności baterii i dystansu „elektryka” powoli przestają mieć tak ogromne znaczenie dla decyzji zakupowych polskich kierowców.

Wystarczy wybrać właściwy punkt ładowania samochodów elektrycznych – zwrócić uwagę na moc ładowania i rodzaj przyłączy, które przekładają się na czas ładowania, a muszą też być kompatybilne z modelem danego samochodu.

Obecnie dostępne są już dwa rodzaje punktów ładowania pojazdów.

  • Stacje ładowania AC. Taką stację warto wybrać wtedy, gdy czas odgrywa rolę drugorzędną albo potrzeba jedynie „podładować” baterię. Moc ładowarek to od 2,2 do 44 kW, a samochody elektryczne ładuje się średnio kilka godzin. Taka stacja ładowania samochodów elektrycznych coraz częściej znajduje się na wyposażeniu hoteli, restauracji czy galerii handlowych. Coraz więcej takich punktów pojawia się też w przestrzeni miejskiej.
  • Stacje ładowania DC. Punkt ładowania samochodów elektrycznych DC daje sporą oszczędność czasu. Tego typu stacje, nazywane „superszybkimi”, ładują z mocą nawet do ponad 150 kW i prądem stałym, skracając czas ładowania aut elektrycznych do 30 minut (w przypadku niektórych modeli aut to już nawet kilkanaście minut). Szybkie ładowarki lokalizowane są najczęściej w pobliżu autostrad i dróg szybkiego ruchu oraz węzłów komunikacyjnych.

Jak zamontować stację ładowania auta elektrycznego w domu?

Punkt ładowania samochodów elektrycznych mogą Państwo zamontować już teraz także w swoim domu – kompaktowe wallboxy do użytku prywatnego ładują z mocą do 22 kW i inwestycja zwraca się bardzo szybko. Montaż zwykle nie wymaga generalnego remontu sieci, a ładowarka wpisuje się w aranżację przestrzeni.

Jeśli planują Państwo montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych w domu, z przyjemnością pomożemy – doradzimy, wycenimy, zaprojektujemy, wykonamy prace remontowe i zamontujemy sprzęt oraz przeszkolimy z jego obsługi. Część ładowarek można też doposażyć w podesty i koła, czyli zamienić je w wersje mobilne – idealne w podróży!

Ładowanie samochodu elektrycznego w domu jest już nie tylko proste i bezpieczne, ale także opłacalne, m.in. dzięki modułowi Smart Home Charge, który zarządza mocą budynku i ładowarki.

Czy warto zainwestować w publiczną stację ładowania pojazdów elektrycznych?

Inwestycja w punkty ładowania samochodów elektrycznych w Polsce to także świetny pomysł na biznes i ukłon w stronę mieszkańców osiedli i klientów hoteli, restauracji czy centrów handlowych. Z firmą Stacjomat.pl zrealizują Państwo inwestycję szybko i sprawnie – dobierzemy urządzenia i wdrożymy platformę do zarządzania oraz przygotujemy stację do odbioru przez UDT.

Od audytu i projektu infrastruktury, przez prace remontowo-budowlane, aż po uruchomienie stacji i roztoczenie nad nią opieki serwisowej!

Oferujemy stacje ładowania marki EVB – standardowe (AC) i superszybkie (DC), z jednym i kilkoma punktami ładowania, rozbudowane o dodatkowe funkcjonalności i wyposażone w nośniki reklamowe. Zapraszamy do kontaktu!

Używamy ciasteczek w celu świadczenia usług. Przeglądając nasz sklep internetowy, wyrażasz zgodę na stosowanie ciasteczek. Więcej informacji możesz uzyskać w naszej polityce prywatności.